Spousta zákaznic se ptá při modeláži na různé otázky, říkám si proč některé z nich nezodpovědět veřejně, aby se z nich poučilo co nejvíce lidí…
Prvním mýtem v nehtové modeláži (a pro mě tím nejlogičtějším začátkem) je, že nehty potřebují dýchat…?! NEPOTŘEBUJÍ. nehet nechýchá, ale působením vzduchu vysychá… Kdyby nehet potřeboval dýchat, k čemu by nám bylo odstranění modeláže, kdybychom jej ihned poté nalakovaly?! K ničemu…
Dalším mýtem je názor, že akrylová modeláž je lepší než gelová… to platilo kdysy dávno, kdy byl vývoj gelů na nehty teprve v plenkách (můj názor 🙂 ). Tak jako si vybíráme kosmetiku a šampony, je to i s výběrem mezi možnostmi modeláže. Každému sedne něco jiného… akryl je vhodnější na více namáhané a méně kvalitní nehty, gel je doporučován k běžnému nošení na zpevnění (a zkrášlení) přírodních nehtů.
Nehty si potřebují od modeláže odpočinout…?! Není třeba, při správně prováděné modeláži nedochází k poškození nehtů a odpočinek od gelu, akrylu, či Shellacu je zbytečný.
Výživa nehtů olejíčkem…?! nehet – tedy nehtová ploténka není schopná absorbovat jakoukoliv výživu. Naopak kůžičky v okolí nehtů tuto schopnost mají – samořejmě nic se nemá přehánět 🙂
Stříhání kůžiček okolo volného okraje nehtu…?! Chápu, že ztvrdlá kůžička okolo nehtu není hezká, ale ustřižením si na moc dlouho nepomůžete. Takto násilným odstraněním bohužel kůžička roste více a rychleji. Mnohem lepším a šetrnějším způsobem je ji zapilovat pilníkem.
Ženy s dlouhými nehty nic nedělají…?! Tak to asi ne 🙂 mají v domácnosti stejné množství práce jako kterákoliv jiná žena. Což znamená, že pracovat s dlouhými nehty se může naučit každý. Pro ukázku zde velice šikovně natočené video.
Škodlivost UV lamp…?! Aby došlo k jakékoliv újmě na zdraví, museli by jste pod zářením lampy strávit mnohem více času než jen těch pár minut při doplnění modeláže. Toto záření je velice slabé, aby jakkoliv ublížilo. Dnes jsou navíc v nabídce i jiné možnosti vytvrzení gelů, jako jsou CCFL lampy, LED lampy a jejich kombinace. K opálení kůže na rukou v žádné z těchto lamp také nedojde 🙂
A posledním mýtem, který mě v tuto chvíli napadá (nebo spíš mou kolegyni 🙂 ) je úschova klasických laků v lednici. Nezabírá to a lak déle nevydrží. Mnohem lepší je najít pro tyto věci stinné místo v pokojové teplotě a hlavně vždy po použití laku zkontrolovat uzávěr.